هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

جعل چیست وجعلکار کیست؟

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

Dr.Hamid

مهمان

داکتر حمیدالله مفید‎
رفقای گرانقدر! در این روزها واژه «جعلکاران » از جانب برخی از رفقای حزبی حزب مردم (گویا اصولگرایان) در رسانه های گروهی مطرح شده است.از دیدگاه آنها جعلکاران، آنهای اند که در کار گزینش رییس شورا مرکزی حزب مردم افغانستان جعل کردند.

امشب، می خواهم ،به دوستان ورفقای عزیز این واژه، واین که ، بار معانی آن را کی به دوش بکشد ؟ به گفتمان بگذارم.
نخست جریان برگزاری انتخابات، اینکه چگونه برپا وانجام شد؟ وکی ها نقش برازنده در کار انتخابات داشتند:
ساعت هشت شب شورای مرکزی ۱۰۹ نفری حزب مردم افغانستان در سالون برپایی کنگره تشکیل جلسه داد ؛ قرار بر آن شد، تا رییس جدید شورای مرکزی ح.م.ا به صورت سری ، آزاد و دموکراتیک انتخاب گردد. به این منظور ، صندوق آرأ را رفیق سلام( ) که پیش بر این آماده نموده بود، آورد ودر گوشه راست سالون گذاشت. رفیق گرامی سپاهی عضو کمیته اجراییه ومسوول مالی شورای مرکزی، به همین منظور برگه رأی دهی را که در آن عکس رفقا: گرانقدر برزگر صاحب وپوهاند دکتر داوود راوش با نام ، وظیفه ومقام شان درج بود ، آورد وبه تعداد ۱۰۹ برگه توسط جوانی که از اتحادیه پیشه وران با خود آورده بود، چاپ کرد وهمه را در اختیار داشت. لست اعضای شورای مرکزی را من در لپ تاپ خود چاپ کردم وبه هیآت رییسه سپردم ، هیآت رییسه نام رفقا عضو شورای مرکزی را می خواند، رفیق می آمد وبرگه رأی دهی را از نزد رفیق گرامی سپاهی دریافت می داشت ، در گوشه راست سالون می رفت ونام کاندیدای، دلخواه خود را نشانی می کرد وخودش در برابر همه به صندوق رآی دهی می انداخت.در فرایند انجام انتخابات ، در برابر همه صندوق باز شد وبرگه ها شمار گردید، دو رأی سفید ویک رأی اضافی در صندوق موجود بود ، نتایج رأی گیری شمار شد. که رفیق گرانقدر برزگر صاحب ۵۴ رای وپوهاند دکتر داوود راوش ۵۶ رای به دست آورده بودند.
حالا این پرسش به میان می آید ، که کی تقلب وجعل کاری کرده است؟
1- کسی که صندوق آرأ را آورد .2- کسی که برگه های رأی گیری را توزیع کرد ،کسی دیگری در این کار دست نداشت ، رفیق برزگر صاحب تنها یک رأی خودش را گرفت ودر صندوق انداخت. رفیق پوهاند دکتر داوود راوش در برابر چشم همه تنها یک برگه رأی گیری را از رفیق گرامی سپاهی بدست آورد ودر صندوق آرأ انداخت . رفیق سلیمان کامجو که ریاست جلسه را بدوش داشت ، نیزتنها یک برگه رای گیری را گرفت وپس از نشانی شد ، در صندوق آرأ انداختږ به همین ترتیب همه اعضای شورای مرکزی به شمول خودم(حمید مفید) تنها یک برګه رای دهی را پس از نشانی شد ، در صندوق آرأ انداختم. بر این بنا اطلاق واژه «جعل کاران» بالای رفقا: بزرگر صاحب ، پوهان دکتر داوود راوش، سلیمان کامجو ودیگران نادرست است ، چرا؟ زیرا آنها نه در توزیع برگه رأی دهی ونه در کار صندوق، سهم نداشتند. حالا کی جعل کاری نموده است ؟
هموندان گرامی رویه سیاست ومردم ! حالا شما قضاوت کنید، که آیاجعلی صورت گرفته است؟
اگر گرفته است مسولیت آن به دوش کی خواهد بود ؟
اینجا جعلکاران کی ها اند؟
تا جای که در کار پلینوم دیده شد رفیق سلام که صندوق آرأ را آورده اند از طرفداران جدی « به اصطلاح اصولگرایان است» رفیق سپاهی گرامی نیز تا حالا به حیث میانجی مگر به طرفداری رفیق گرامی برزگر صاحب تلاش می ورزند. من فکر می کنم ، که انتخاب رییس شور ای مرکزی ح.م.ابه شکل دموکراتیک انجام شد، به خود اجازه نمی دهم تا بر خلاف دیدگاه رفیق های گرامی اصولگرایان حزب مردم، بر خیزم ودیدگا های شان را به چالش بکشم ، این حق مسلم شان است که به طرفداری کی چی گونه سازمانی را پی ریزی می کنند . مگر تقاضا می کنم تا در نگارشهای شان ودر نوشته های شان از واژه های «جعلکاران»، خاینان،توهین ، دشنام ، تحقیر ، تسلیم طلبان وامثال آن از روی لطف جلوگیری کنند ، تخریب حزب نو پای مردم ودشنام دادن به اعضای آن کار درست وبجا نیست ، این حزب را آنقدر که رفقای خود ما توهین ودشنام داده اند نه دولت مزدور ؛نه سازمانهای راست افراطی ونه دشمنان ما کسی آنقدر دشنام نداده است ، بیایید ، بجای دشنام با منطق بران خرد واسناد مسایل را مطرح کنیم ، آنگا با سربلند وبا اخلاق حمیده در مبارزه خود ادامه بدهیم تا خواسته های ما درکرسی بنشیند.
من هدفی بر خلاف رفقای اصولگرایان خود ندارم ، مگر این حق را دارم تا حوادث ورویدادها را همانگونه که در برابر چشمان من روی داده است بیان کنم، اگر در این دیدگاه خطای ، نادرستی یی ویا اشتباهی نمودار است ، تقاضا می کنم ، تا بدون دشنام وتوهین وبا کمال احترام ورعایت بنویسند، شاید من نیز متوجه اشتباه خود شوم ، مگر بادشنام وتازیانه زدن وتوهین ، با کسی به گفتمان نمی پردازم، تنها با خرد روشن ، منظق رسا ورعایت واحترام می توان به حقیقت رسید . بادرود

مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

مواضيع مماثلة

-