هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

نا امیدی و بیکاری مادر همه فساد ها در کشور است!!

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

عمر

برادران و خواهران عزیز سلام، قراریکه اکثریت شما بخوبی آگاه هستید در شرایط کنونی بیکاری و فقر در کشور داد میزند و همین سبب شده است که تا زمینه فساد، اعتیاد، احتطاف و قتل را در بین جوانان روز بروز افزایش یابد. تعدادی از هموطنان ما درشهر شبرغان از افزایش اختتاف، قتل و سرقت ها توسط عده از جوانان بیکار که در این اواخر زیاد شده است، خیلی به تشویش هستند .
در آمریت جرایم جنایی قوماندانی امنیه ولایت جوزجان یک جوان تنومند را می بینم که دریشی سیاه و شیک بر تن دارد و در بند دست ها زنجیر های نقره یی، مگر در دو پاه زولانه بسته به پرسش های خبرنگاران با فصاحت پاسخ ارایه می کرد.
این جوان که خود را محمد بشیر معرفی کرد و در مورد اینکه به چه اتهام او را به اینجا آورده اند گفت:
«من فارغ صنف 12 مکتب هستم بنابر مشکلات زنده گی چندین بار به دفاتر دولتی و غیر دولتی بخاطر دریافت کار مراجعه کردم واسطه نداشتم برایم کار ندادند و مرا امروز به اتهام چندین قضیه جنایی در اینجا آورده اند اگر شما به ریکارد قبلی من از چند سال بیشتر مراجعه نمایید، خواهید دید که من در مکتب از جمله شاگردان ممتاز و لایق در صنف خود بودم. مگر امروز نسبت نداشتن واسطه و وسیله از دست فقر و بیکاری سرحدم به اینجا رسیده است. من از دولت می خواهم هنوز هم سر وقت است برایم کار پیدا کند، من انسان مجرم، و تنبل نیستم، بیکار هستم و کسی هم مرا مجرم شناخته نمی تواند..»
سوال اینجاست: که کی ها باعث این همه فساد و تباهی در کشور بیچاره و ویران ما هستند؟
ما نمیتوانیم تنها یکطرف را ملامت نمایم، قسمیکه گفته اند: صدا از یک دست نمی آید. حالا هم دولت تنها مقصر نیست. گروه های هستند که نمیخواهند وطن ما آرام شود، چرا که آرامی وطن، بربادی و نابودی آنهاست. موجودیت آنها در همین زدو گیر های قتل و ویرانگری ها وابسته است. پس آنها هیچگاهی نمیخواهند که ما افغانها یک وطن آباد و آرام داشته باشیم.
بااحترام،

مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

لا يوجد حالياً أي تعليق

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

مواضيع مماثلة

-