هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

رهیابی اشاعهء اندیشه ترقیخواهی در بین نسل جوان

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

مردم

Admin

[رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 401385_469018043139165_2092400231_n]داکتر صاحب مفید گرامی، من در گزارش جلسۀ شورای آلمان حزب مردم خواندم که خانم نسرین مفید گشایش صفحۀ فیسبوکی و کار با جوانان را وعده داده بودند. حالا اگر جسارت تلقی نمیشود ما یا من پیشنهاد میکنم که ایشان برنامۀ کار با جوانان را در این صفحه مطرح کنند تا دوستان زوایای مختلف طرح را مورد ارزیابی قرار بدهند . شاید این راه مؤثر ایجاد رابطه و مشاورت با غیرحزبیها باشد و بعید نیست که نقش و اثر دیدگاههای مختلف دوستان برای تعدیل و تکمیل طرح ممد واقع شود... آخر دوستان حزبی ما سر انجام باید از این انزوای سیاسی به طریقی بیرون شوند. دیروز اگر با غیر حزبیها چیزی را در میان نمیگذاشتیم ، خوف افشا شدن رازهای پشت پرده در میان بود ولی امروز که گمان نکنم که کسی تصمیم به کودتا گرفته باشد. این پیشنهاد بسیار صمیمانه و دور از غرض است رفیق مفید گرامی.
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 371771_100002365885516_1804840865_q
Farooq Farda می ترسم که گلوله باران نشوم.اما خاضعانه پرسشم را مطرح می کنم.حزب مردم در وجود خود فراوان مشکل دارد.تا حل نشدن این مشکل آیا کار در میان اقشار دیگر برایش مقدور می نماید؟
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 369494_100000929200180_1672840432_q
Qadir Habib رفیق فردای گرامی، این مشکل هم در این حزب و هم در احزاب مماثلش یک مشکل همیشه گی بوده و خواهد بود و باز کار با جوانان که امری ضمنی و فرعی نیست. اگر کار با جوانان و زنان و مویسپیدان و کارگران و دهقانان و و و تا حل معضلۀ تعیین رهبر به تعویق بیفتد ، دیگر برای حزب جز جمع آوری حق العضویت ، چی کاری باقی خواهد ماند؟
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 369494_100000929200180_1672840432_q
Qadir Habib به عقیدۀ من همان طوری که قبلاً هم گفتم ، توجه به حضور جوانان در موقعیت های مناسب در ساختار سازمان، از اهم مسایل است.
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 27414_100000137586657_1169_q
داکتر حمیدالله مفید جناب رفیق قدیرحبیب گرامی! من این دیدگاه پر ارج شما را، با بانو رفیق نسرین مفید رییس شورای آلمان ح.م.ا در میان گذاشتم ، چنین گفت:« رفیق حبیب گرانقدر ! من می دانم که شما نه تنها یک داستاننویس ورزیده بلکه یک حزبی صادق ویک اندیشمند والا نیز هستید ، از طرح تان سپاسگزارم، من به تعهدهای خود وفا دارم ، به زودی نخست در هامبورگ وسپس در دیگر ایالات آلمان یکی پی دیگری شورا های جوانان حزب مردم ایجاد خواهد شد ، آنگاه اجازه بدهید که با سهمگیری خود جوانان در این پایگاه دیدگاه های پیرامون این مساله را به نشر برسانیم . من با آنهمه مصروفیتهای تان از شما تقاضا می دارم که در اینمورد نیز مرا رهنمایی وهمکاری فرمایید . بادرود نسرین مفید» دیدگاه رفیق نسرین مفید به شما نگاشته شد ، آرزو مندم تا شما نیز از لطف تان دریغ نفرمایید . بادرود
داکتر حمیدالله مفید رفیق (فردا صاحب اجازه می دهید که واژه رفیق را به کار برم؟) فردای گرامی! در پایگاه مردم وسیاست ما همه بدون تفنگ وگلوله هبوط کرده ایم ، در این پایگاه به خرد رسا، و اندیشه والا رجحان داده می شود ، اینجا کسی ، کسی را «تو» خطاب نمی کند ، چی رسد ،که «خدای ناخواسته گلوله باران کند»شما می توانید وهمیشه بدون تردد ودودلی انتقادها ودیدگاه های تان را بیان بدارید، گرچه پاسخ گرانسنگی از جناب رفیق حبیب گرامی در یادداشتی برازنده گی دارد ، من هم به نوبه ای خود به شما وعده می دهم ، که هر نوع انتقاد در باره حزب مردم نشر می شود ، دشواری های را که شما بر شمردید ، وجود دارد ، جناب بابک صاحب وجناب حبیب صاحب در این مورد بیشتر از این نوشته اند، ما هم می دانیم وشاید از دشواری های بیشتر از آنچیزی که شما نگاشته اید آگاه هستیم ، از دیدگاه این قلم این حزب با ید بتواند تا از زیر این بار غم کمر شکن سالم به در شود، اگر توانایی آن را نداشته باشد بهتر است منحل شود ، از همینرو ما اینجا با هم می نویسیم وتبادل دیدگاه می نماییم ، از شما هم تقاضا می کنیم ، که درشتتر بنویسید وشدید تر انتقاد کنید، انتقاد سالم راه را روشن واندیشه را ناب می سازد. ودر ضمن ، از روی لطف چون جنابان : رفیق حبیب و رفیق بابک راه بیرون رفتها را نیز فراموش نکنید. سرفرازی شما آرزوی ماست. بادرود
-----

داکتر حمیدالله مفید دوستان خردورز جناب بابک صاحب و جناب حبیب صاحب ! دیگاه عالی وپسندیده شما مورد رعایت واحترام است ، با آنها برخورد درست وبجا صورت می گیرد . بادرود
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 370673_100000045088473_1455909757_q
Azim Babak من که با حرف فردای گرامی همنوا هستم.ده سال شد که حزب مردم مصروف معضله های درونی خود است که ریشه در تشکیلات سازی های تصنعی و زدو گذز دارد . جالب است که به این تشکیلات سازی ها نام و پوشش دموکراسی هم داده شده است.چون مضمون باشکل در تقابل است ؛ نه دموکراسی شد و نه ...( ضد دموکراسی چیست؟)]ههههههههههههههههه.
دکتاتوری هم نشد.
چه بگوییم؟
انارشی هم نشد؟
پیشکسوت سالاری؟؟؟
حالا در حزب مردم سه نسل پیشکسوت عرض اندام کرده است.دو نسل بعدی هم به تقلید از پیشکسوتهای اول خود را پندانده اند و بحث های ما وشما برای شان به اندازه نخود سیاه ارزش ندارد.من مطمین هستم که بزودی رفیق داکتر صاحب مفید و شیرزاد گرامی هم پیشکسوت میشوند و من ، قدیر حبیب و فواد پامیری درینجا میمانیم. مسدود کردن صفحه این بار به عهده پامیری صاحب.
داکتر حمیدالله مفید بابک صاحب ! من نه پیشکسوت هستم ونه پس کسوت یک سپاهی خدمتگذار به نسل جوان وطرفدار تبادل نظر ،این که حزب مردم به کجا می رود ویا خواهد رفت به اینده اش مربوط است. مگر من به این باور هستم که ،تبادل نظر موجب روشنایی راه می شود . از تبادل نظر اموزه های جدیدی پدیدار می گردد ،می انگارم که، باید آموخت ودر آموختن چیزی را از دست نمی دهیم ، بلکه بدست می آوریم. من از شما ، از حبیب صاحب ، از پامیری صاحب می آموزم نمی شرمم ، وبا سرفرازی اذهان می دارم که ، اگر نتوانیم حزبی را سرفراز بسازیم ، کم از کم خود را از چنگ دیو سیاه نادانی رهایی می بخشیم. بادرود
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 371771_100002365885516_1804840865_q
Farooq Farda رفیق حبیب عزیز .کار با جوانان را اگر اتحادیه یا نهاد مستقل جوانان انجام می دهد پرسشی نیست اما اگر تحت نظر ویا در چار چوب یک حزب مشخص صورت می پذیرد،این حز ب به جوانان در خورتعریف می باشد.
Farooq Farda داکتر صاحب مفید عزیز .باور های من بر کلمه رفیق اصالت خود را نگه داشته اند.از هر لقب و القاب دیگر بر خود می بالم اگر دوستان بزرگواری مثل شما و دیگران مرا رفیق خودخطاب کنند و بشمارند.من انتقاد ندارم صرف پرسش با تذکری بود.وهدف من از گلوله باران این بود که من مثل مارگزیده که از ریسمان می ترسد دیگرمارگزیده ها را دیده وترسیده ام که به خاطر نظریات شان چه دیواره های حریم های شخصی شان شکسته شده اند.با تشکر از شما و سایر همکاران تان واقعا در این برگنامه فرهنگ عالی مسلط است و این بسیار خوش آیند می باشد.با جرئتی که برایم دادید به عرض می رسانم که متاسفانه هستند عده ای از رفقا،که با گذشت بیست و سی و چهل سال، هنوز طرح بسیاری مطالب را پیش ازوقت دانسته مجال نمی دهند گفته شود.در حزب مردم ایجاد این دو دسته گی امر تصادفی نبوده نسیم برنامه ریزی های دستور گونه ی پیش از واقعه، فرحبخشی اش را پنهان کرده نمی تواند.اما هنوز هر طرف از جوانب خود را محق می داند.گرچه یک مقدار پر وبالی باز شده اما این صرف به خاطر برائت یک طرف و محکوم کردن طرف دیگر است. سرتمبه گی در برخورد ها این مساله را به خوبی باز گو می کند.یاران سربکف دیروزی که هنوز در رشته رفاقت سرمد هستند مثل آقای راوش<سلیمان کامجو و یک عده دیگر که مدتی در سرخط سایت ازادی .رو ،از ایشان یاداوری می شد،به یک باره گی باند ومافیا و جمعیتی و شورای ننظاری و دزد و تجاوز گر خوانده شدند. این اصولیت و رفاقت برای جوانانی که تحت کار گرفته می شوند چگگونه تعریف شده می تواند.رفیق داکتر عزیز، واقعیت واقعیت است .یک سویی در پذیرش وعدم پذیرش آن ویا تاکید بر موضعگیری های یک جانبه یی جز این که صداقت را زیر سوال ببرد نتیجه ای نخواهد داشت.این حزب پیش از کنگره یک مقدار خانه تکانی کرد ویا در آن خانه تکانی صورت گرفت.یک عده ی آن به خصوص از سازمان شهری مسکو بر اثر توطئه بازی و عدم صداقت در کار حزبی پس از اخراج و شمول ها ی چند باره گی،الاخره خط شان را از یاران شان جدا کرده وبه حز ب متحد ملی پناه بردند حتی در سالروز وفات زنده یاد ببرک کارمل که سنگ دوستی را بر سینه می کوفتند شرکت نکردند زیرا مبتکر محفل طرف دیگر قضیه بود.تصور برآن می رفت که حامیان این عده در اروپا هم به حز ب متحد ملی می روند مگر چنین نشد. وآن عده در یک عمل انجام یافته قرار گرفتند.این هم یک باز ی بود.که من سره وناسره کردن آن را کار خود نمی دانم زیرا با این سازمان پیوند تشکیلاتی ندارم.از طرف دیگر پیش بینی کردن کار دشوار است اما یک نکته روشن است که در این حزب خسته فرسوده به اصطلاح خلقی و پرچمی کاشته شد.ده با رهم که وحدت کنند شاخه های احمد وکلبی آن برجسته خواهند بود. هر جلسه فراتر از آن جلسه ای خواهد داشت و هر شورای آن شورایی.زیرا ما همان هایی هستیم که بودیم.با طلب پوزش
Qadir Habib رفیق فردای گرامی ، میدانم که هرچی دور بگریزی ، سر انجام پایت به تارهای عنکبوتی سیاست گیر میکند. خوشحالم که به این صفحۀ خلوت برگشتی. اگر ممکن باشد پرسشت را یک بار دیگر ولی کمی روشنتر مطرح بساز. مسالۀ نقش جوانان در سیاست، نزد من از اهمیت خاصی بهره مند است . جمعاً به این مساله میپردازیم. تنها نمیمانیم ، جنابان بابک و پامیری هم به عنوان غیر سازمانیها در کنار ماستند. یک جدل گرم با حزبیها به راه می اندازیم ، اگر به نتیجه یی رسیدیم خوب و اگر نرسیدیم راه خود را میگیریم و میرویم به کدام صفحۀ دیگر. ضررش چیست؟
Farooq Farda رفیق حبیب عزیز کار با جوانان اگر به صورت جداگانه ومستقل مطرح است گپی است و اگرکار با جوانان درچارچوب کدام حزب مطرح باشد،ومن احساس کردم که حزب مردم مطرح است،فکر نمی کنم با این وضعیتی که امروز حزب مردم دارد در براورده شدن این مامول موفقیت بدست اید.غر از آن هر حزب دیگری هم که باشد،قید وقیودی وضع می گردد کشتی به ساحل برده نخواهد شد.یا چطور؟
داکتر حمیدالله مفید رفیق گرامی حبیب صاحب! اینجا ،در این جدال حزبی وغیر حزبی ندارد! خرد بالاتر از حزب وحزبی گری است ، ما دنبال راه وسرگردان درست اندیشی هستیم ،پیش پریروز شما ، پریروز بابک صاحب ودیرو...نمایش بیشتر
Farooq Farda داکتر صاحب گرامی از کوچکنوازی تان ابراز سپاس می کنم. آ بنده کجا وخرد اندیشی کجا؟هنوز در این حیطه عقل دندان ما سر نزده است.گهگهی که پرسشی هم مطرح می کنم بر سبیل روشن ساختن خودم وفیض بردن از حضور شما وسایر دوستان دیگر است.
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 370673_100000045088473_1455909757_q
در دانشگاه ( پوهنتون به پشتو) کابل که چنین است؛ در مدرسه ها و مسجدها چگونه است؟
راستش را بگویم ،جنبش مترقی افغانستان در مجموع در جو سیاسی بد پدید نیامد و درین جو خوب رشد هم کرد. از بحث استبداد نادرخانی و هاشم خانی اگر منصرف شویم، می بینیم که در عصر اعلیحضرت محمد ظاهرشاه خود نظام مانع اشاعهء اندیشه های مترقی نشد و حتا بعضی مهره های آن نظام مانند سردار داود ازجنبش به عنوان الترناتیف در برابر افراط گرایی ملا ها و کاه سفیدک ها( اصطلاح خود ظاهر بابا) حمایت کردند.اما جو سیاسی کنونی چنین نیست.از امریکا با سازمان القاعده مانندش یعنی سی آی ای گرفته تا انگلیس ، پاکستان ،نظام کرزی ، مافیا و همه در افراطی ساختن نسل جوان دانشگاهی سهم دارند و از آن بهره برداری سیاسی می کنند. این طالبان نیستند که به دانشگاه آمده اند. این اندیشه طالبانی دانشجو ها ریشه در حمایتهای انجویی ، مافیای جهاد و نظام دارد.

• ............................................

• داکتر حمیدالله مفید بابک صاحب گرامی ! اگر نسل جوان امروز را روشنفکران دیروز تکان ندهند ودر تشکل آنها برنامه ها وکارکرد نامه های عملی ، علمی وموثر روی دست نگیرند، به نوشته ای جناب حبیب صاحب از نسل سر به فراشیبی ما چیزی ساخته نیست ، این مسولیت تاریخی ماست واین وظیفه ای وجدانی ماست ، باید برای نسل جوان اندیشید ونوشت ، باید آنها را تشکل داد ، سازماندهی نمود ودر این راه از همه امکانات استفاده درست ومعقول نمود . بیاید در این مورد بیندیشیم. بادرود

اين مطلب آخرين بار توسط مردم در الأحد سبتمبر 23, 2012 1:34 am ، و در مجموع 4 بار ويرايش شده است.

https://mardompress.forumfa.net
مُشاطرة هذه المقالة على: reddit

Qadir Habib رفیق شیرزاد گرامی، پیشنهادی درست و به هنجار است. باید هم چنین کنیم. رفقا بابک و پامیری با اصول کار آشنایی بیشتر و بهتر دارند، دست و آستین برزنند که برای درد دل گوشۀ خلوتتری از این میسر نیست.. علی العجاله بنابر پیشنهاد داکتر صاحب مفید، بحث پنج نفرۀ ما پیرامون کار با جوانان است. من نظری ارایه کردم ولی رفقا هنوز چیزی ابراز نکرده اند.داکتر مفید هم امروز حاضر جمع نیست تا نظر ایشان را در زمینه میدانستیم.
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 173761_100003609758527_1728559279_qZuber Sherzad رفیق حبیب عزیز !
خوش شدم که به پیشنهادم همرایی خود اعلان کردید منتظر میمانیم که رفقا داکتر مفید ، پامیری، وبابک عزیز چه نظر دارد تا نظر انرا دیده داخل بحث میشویم. طرح شما عالی است بجا ومعقول است.خوش باشید
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 173761_100003609758527_1728559279_q
Zuber Sherzad همجنان منتظر نظر محتر قروغ عزیز هسم
Azim Babak محترم قدیر حبیب ! درین باره یک انگیزه برای طرح یک سوژهء داستانی به شما میدهم.
درسال 1356 حزب مرا به سازمان جوانانِ تازه بنیاد معرفی کرد.قبلا هم در آن سازمان یگان کله کشک کرده بودم. در سازمان جوانان کار با جوانان شروع شد. با وجودی که ده ها کورس مثل کورس کاوه و عثمان لندی و دیگران بودنداما منی بیچاره از کارته نو تا کارته پروان و قلعه فتح الله سرگردان بودم و ازین خانه به آن خانه میرفتم و برای بچه های شیر و پراته درس ریاضی میدادم. ایقه لوده هم بودم که راپور آنرها را مفصل می نوشتم و با اشتیاق تمام منتظر بودم تا جلسه سازمان دایر شود و منی قهرمان گزارش خود را به رفیق غرزی لایق منشی نازنین ما بدهم.
حالا که آن روزگارکها برباد رفت ، باخود می اندیشم یا ما لوده بودیم یا ...
مرا به جوانان اصلا غرض نیست. خداکند بیدار میشوند یا در منجلاب افراط گرایی و انتحار پسندی غرق میشوند.
حزب های نو نه برای کار با جوانان ساخته میشوند و نه با زنان. یگانه وظیفه حزب نو طرح راهبرد ها و پالیسی ها و انسجام اعضایش برای تبلیغ و تعمیل این راهبردها و سیاستها است.
جوانان باید بربنیاد شناخت و تعقل خود به سیاستها بپیوندند. من قبلا هم گفتم دوران جلب و جذب توده ها هم سپری گردید.
در اخیر از پامیری گرامی خواهشمندم یک سوال ریاضی را درینجا بیاندازد تا تست کند که من راست میگویم یا دروغ ؟
Qadir Habib بایک عزیز ، من از خلال کلام پر حسرت تان ، سرشت انساندوستانه و تعهد تان با معرفت و تعالی انسان را به وضوح دیده میتوانم. خوبیها و بدیهای آن روزگار، ریشه در عوامل اثر گذار همان روزگاران داشت. ما آن چی راکه از جنس ناملایمات در ماحولمان بود ، با چشم عواطف میدیدم و با وسایلی که از بینشهای کلی و غبارآلود فلسفی به دستمان رسیده بود، میزدودیم ولی روشن است که آن وسایل کمتوان و نا مشخص بودند ولی ریشه های مصیبت خیلی عمیق. امروز ما برآنیم که آن کلی فهمیهای شعاری را به مدد تجربه های مکرر انسان ـ که عنوان علم گرفته است ـ روشنتر و مشخصتر بشناسیم و پس از شناخت دقیق آن، باز کمر مبارزه با عواملی ببندیم که جهان ما را واقعاً به ماتمسرایی پر از واویلا برای بیشتر از شش میلیارد انسان مبدل کرده است. به نظر من تمام نعمات موجود کرۀ خاکی ما ، تمام امکانات و وسایل خوشبختی انسان ، محصول نظام سرمایه است ولی این رخ سرمایه، رخِ مشهود و قابل دید آن است و همین شش میلیارد انسان مستمند و بی امکان، در حسرت رسیدن به همین نعمات بهشتی بدرود حیات میگویند. ولی آن رخ دیگر سرمایه که زنجیرهای پولادینِ اسارتبار دارد ، با چشم غیر مجهز قابل رویت نیست.این رخ سرمایه، ساحریست که همه نمود های دوزخی نظام ضد انسانی و ضد آزادی سرمایه را در پس حصارهای بلند روان ما ، مخفی نگهمیدارد.عظمت و شکوه تولید این نظام ، همۀ ما را چنان حیرتزده ساخته که حتی اگر تصور انهدامش کدام وقتی از ساحت ذهن ما هم جسارت گذر کند ، خود را در برابر قاضی درون خود گناهکار میپنداریم. بیزمینه نیست که خوبترین رفقای انقلابی و سخنور دیروز ما که با دریغ در همان دایره های صرفاً عاطفی و احساسی گیر ماندند ،امروز بر مفهوم عدالت اجتماعی خوب شکمسیر میخندند. برای دیدن جلوه های تباهکن و اسارت آور کارکرد های بازار ، ما به شناخت بسیار دقیق و عمیق کلیت سرمایه نیازمندیم. هستی نظام سرمایه و تسلط این نظام را بر کرۀ خاکی ما، ساختارهایی ضمانت میکند که بر مبنای علوم دنیای معاصر شکل گرفته اند و روز تا روز مثل غدۀ سرطانی در حال زایاندن است. به باور من، تا گاهی که ما صف رزمندۀ انقلابی خود را با سلاح همین علوم مورد استفادۀ نظام سرمایه، مسلح نسازیم ، از عهدۀ شناخت لازم این نظامِ اسارت آور بدر شده نمیتوانیم و تا گاهی که به شناخت دقیق آن نرسیده ایم ، راه بیرونرفت خود را از ساختار پیچیدۀ آن یافته نمیتوانیم . هیچگاه امید ظفر به دل ما راه گشوده نمیتواند ، هرگز شور و شوق مبارزه در ما پدید آمده نمیتواند و بنابر آن در روند مبارزه هیچگاه از گرداب روزمره گیهای بیمعنا و کم ارزش بیرون شده نمیتوانیم. جنگ بر سر رهبری یکی از همین روزمره گیهای تهوع آور است که ذهن عالمی را بر محور خود میچرخاند . وقتی من از جوانان یاد میکنم ، این قشر را بنابر موقعیتهایشان در جهان معاصر ، واجد امکانات و ظرفیتهایی برای رخنه کردن به درون این هیولای آدمخوار میبینم. آن روزگار که شما محضاً به خاطر رضای خدای درونتان آگاهی را به پشت دروازه ها به ارمغان میبردید، مؤید باورتان به حقانیت علم بود و باور دارم که امروز طاقت آن باور و اشتیاق، فزونی یافته است. پس بیایید در این واپیسن نفس کشیدنها به کوری چشم بی باوران بر آگاهی علمی، از پا ننشینیم. یأس را به دل راه ندهیم. سایت تان را فعال کنید، جوانان را از هر قوم و قبیلۀ که باشند ، پدرانشان اگر خلقی بودند یا پرچمی ، مجاهد بودند یا طالب، به جمع دوستان فراخوانید . یقیناً ثواب حج اکبر میکنید.
رهیابی  اشاعهء اندیشه  ترقیخواهی در بین نسل جوان 370673_100000045088473_1455909757_qAzim Babak قدیر حبیب بزرگوار!
واقعا بزرگوارید.
بعضی اقارب خانواده گی من ، دوستان نزدیک و حتا در گدشته همین پامیری گرامی مرا ملامت میکردند که چرا در جریان بحث جدی ،یگان وقت حرفهای کژ و راست میزنم؟
اگرمن درین بحث این کژگفتاری نمیکردم ،این همه حرفهای آموزنده و زیبای شما شاید برای دوستان نهان میماندند. سپاس بی پایان به شما و در مورد دیدگاهی دارم که به مجرد رهایی از مشکلات روزمره دوباره به صفحه بر میگردم.

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

مواضيع مماثلة

-